DUAYEN YAZAR ‘HASAN BASRİ YAVUZ’ YAZDI “ BABASININ KEMİKLERİNİ SIZLATAN BELEDİYE BAŞKANI!” 13.09.2020

DUAYEN YAZAR ‘HASAN BASRİ YAVUZ’ YAZDI
“ BABASININ KEMİKLERİNİ SIZLATAN BELEDİYE BAŞKANI!”

Değerli okurlarımız, nüfusu 900 bini aşan ve Türkiye’de 56 ilden büyük olan Seyhan İlçe Belediyesi Başkanı Akif Kemal Akay ve ekipleri, Seyhan’da yaşanan işsizliği, yoksulluğu ortadan kaldırmışlar, Seyhan’da bulunan sokakları süt döksen yalanacak hale getirmişler, en önemlisi uzaktan eğitimde bilgisayarı olmayan öğrencilere bilgisayar, internet bağlantıları bulunmayan öğrencilere internet bağlantısı sağlayarak, tabletleri olmayana tabletler, televizyonu olmayana televizyonlar vermek suretiyle sahip çıkarak, Seyhan’da yapacakları iş kalmamış gibi, Reşatbey mahallesinde bulunan Salih Bosna Camii’nin yenilenen sundurmasını “İmara aykırı, kaçak inşaat” olarak değerlendirip kendilerine yeni iş sahası açmışlar.


Yıllarca Akif Kemal Akay’ın babası rahmetle andığım ve büyük saygı duyduğum Abdullah Akay, Salih Bosna Camii’ne cemaat olarak, müezzin gelmediğinde müezzin olarak, imam gelmediğinde imam olarak Allah rızası için hizmet etmiş, takva sahibi, saygı duyulan bir müslümandı. Ben, cami derneği başkanlığını rahmetle andığım Abdullah Akay büyüğümün devrettiği ekipten aldım. Cami derneklerinde hizmet, Allah rızası için yapılır. Ve bayrak yarışı gibi devredilir. Şimdi esas konuya geldiğimizde, Salih Bosna Camii’nin yenilenen sundurması, Sayın Zeydan Karalar’ın Seyhan Belediye Başkanı olduğu dönemde yapıldı. Sayın Karalar’ın çalışma ofisi, camimizin 25 metre kuzeyindeydi. Yani, cami sundurması yenilenirken Sayın Karalar, yapılan yenileme çalışmalarını en az bin defa görmüştür. Seyhan Belediyesi’nde sorunlar bitmişçesine kendi döneminden önce yenilenmiş olan Salih Bosna Camii sundurmasına dava açmak Akif Kemal Akay’ın merhum babasının kemiklerini sızlatmıştır.
Değerli okurlarımız, geçtiğimiz Perşembe günü dernek başkanı olarak ben, kendi parasını harcayıp sundurmayı yenileyen cami cemaatimizden Sayın işadamı Osman Göktekin, sanık olarak Adana 6. Asliye Ceza Mahkemesi’nde ifade verdik. Ben, bu duruşmaya Rabbime sığınarak gittim. Rabbime şükürler olsun ki, bizim ifademizi alan 6. Ceza Mahkemesi hakimi ve savcısı, dini bütün insanlardı. Duruşma boyunca, beni oturttular. “Allah rızası için hayır yapmışsınız” dediler ve 30 Eylül’de saat 11.00’de “İmara aykırı kaçak” yapıldığı iddia edilen sundurmayı yerinde görmeye karar verdiler.


Şimdi buradan sesleniyorum: Allah rızası için, rahmetli babasının ve bizlerin hizmet ettiğimiz Salih Bosna Camii’ne Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ı da davet ediyorum. Yerel seçimler öncesi Seyhan’ın her köşesini, “Akif Kemal Akay sokakta, sandıkta Seyhan’da” demiş olmanın karşılığı olarak Salih Bosna Camii’ne gelmesini bekliyorum. Bu camide, dernek adına 15 yıldır para toplanmaz. Camiye yapılan hizmetlerin karşılığı Allah’tan beklenir ve benle beraber masraflar 6 hayırsever tarafından karşılanır. Korona 100 metre koştuğunda (!) kavurucu Adana sıcaklarının onu bunalttığı bir dönemde, Adana Adliyesi’ne sanık olarak gitmemi Rabbimin beni imtihan ettiği kanaatini taşıyorum. Ayrıca, “Otu çek köküne bak” yazımla sahip çıktığım Akif Kemal Akay’a sahip çıkılmayacağını da Rabbim göstermiş oldu. Şurası bir gerçek ki, Rabbimizin evi kabul edilen camilere, Allah rızası için hizmet etmeyi Rabbim her kuluna nasip etmiyor. Eğer nasip etmiş olsaydı, Akif Kemal Akay, babasının kemiklerini sızlatmazdı. Kaldı ki, camilere yapılan sundurmalar, üstü kapalı yanları açık. Kaçak olarak yapılmış olsalar dahi dokunulmayacağına dair Danıştay ve Yargıtay’ın kesinleşmiş kararları var. Bu kararlara rağmen, Salih Bosna Camii sundurmasının yenilenmesine dava açılması, olsa olsa bir art niyetli çalışma olur. Takdiri okurlarımıza bırakıyorum.

Yaşar KARA - Derin düşünce ve haber portalı - Habercilite 49.Yıl
Sitemizde yayınlanan materyallerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yaşar KARA © 2006-2020
YÖNETİM PANELİ