Yaşar KARA-YANKI'da GÜNAYDIN Adana Gazetesi İçin Yazdı KA-VAK’IN ÖNCÜLÜĞÜ BAŞARIYLA HEDEFİNE DOĞRU EMİN ADIMLARLA GİDİYOR VE… KARATEPE GÖRÜCÜDE… BÖLGENİN DEĞERLERİ EL ELE 09.07.2020

 

 

***  Bakan Payeli G.Antep Büyükşehir Belediye Başkanımız, G.Antep ve Osmaniye Valimiz UNESCO Dünya Tarihi Geçici Miras Listesine Alınan Tarihi Aslantaş Açık Hava Müzemiz KARATEPE’ye gelerek incelemelerde bulundular.

 

 

KA-VAK’IN ÖNCÜLÜĞÜ BAŞARIYLA

HEDEFİNE DOĞRU EMİN ADIMLARLA GİDİYOR

VE… KARATEPE GÖRÜCÜDE…

BÖLGENİN DEĞERLERİ EL ELE

 

Genel Merkezi Ankara’da bulunan ve Genel Başkanlığını Ahmet DEMİREL’in yaptığı ve hepsi bir birinden kıymetli donanımlı değerlerin Yönetim Kurullarında yer aldığı

KA-VAK (Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı) nın önemli çalışmalarının başını çeken Tarihi KARATEPE nin hak ettiğince Turizmden nasibini  alabilmesi için gayretleri; özellikle de; sosyal ve kültürel etkinlikleriyle, çeşitli sorumluluk arz eden  projelerde bulunan önemli katkılarıyla bilinen tanınmış Mali Müşavir Emine VARMIŞ’ın KA-VAK Adana Şube Başkanlığına geldiği günden buyana; Yönetiminde kendisiyle aynı düşünceyi paylaşan mesleklerinde-yaşamlarında önemli çıkışları tecrübelere sahip bay bayan Yönetim-Denetim-Kadın kurulu üyeleriyle birlikte üstlendikleri sorumlulukları önemli bir dayanışma içersinde gerçekleştirerek; Tarihi KARATEPE’ nin  hak ettiği yer olan UNESCO Dünya Tarihi Miras Listesinde Yer Alabilme gayretleri-Tanıtımları-Girişimleri dillere destan olmuştu. Ve nihayetinde bu çalışmaların karşılığı-semeresi; içersinde bulunduğumuz 2020 yılının 14 Nisan itibarıyla, uzmanlarca ilk ve en önemli aşama sayıldığı önemle belirtilen gelişme yaşandı.

 

UNUTULMAZ VE ÖNEMLİ ÇABALAR SONUCU UNESCO DÜNYA MİRASLARI GEÇİCİ LİSTESİNDE YER ALDI İNŞALLAH DARISI ASIL LİSTEYE…

 

Ne oldu biliyor musunuz; Tarihi KARATEPE

UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde yer aldı. Ve konuya dair olarakta UNESCO internet sitesinden bu duyuruyu gerçekleştirdi. Bu arada da: 2019 yılında ülkemiz Türkiye’nin 78 olan kültür varlığı 5 varlığın daha kaydolmasıyla birlikte içinde bulunduğumuz 2020 yılında bu sayı 83’e çıktı. Sizin anlayacağınız Nisan ayının ortası itibarıyla UNESCO Dünya Mirası
Geçici Listesinde 83 kültür varlığımız listede yer aldı.. Duyurulara göre; Karatepe Aslantaş ile birlikte, Beypazarı Tarihi Kenti/Ankara, İzmir Tarihi Liman Kenti,Kayseri Koramaz Vadisi isle Zerzevan Kalesi ve Diyarbakır Mithraeum’da UNESCO Dünya Mirası geçici listesinde öncelikle hak ettiği yeri ilk adım olarak buldu.

 

SAĞOLSUNLAR TEŞEKKÜR ETME AYRICALIĞI GÖSTERDİLER

 

Hatta bu başarı nedeniyle Ahmet DEMİREL’in Genel Başkanlığında ki Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkez Yönetimi; aralarında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN başta olmak üzere YANKI yazarı olarak benimde aralarında bulunduğum bir dizi özel seçkin isime kamuoyu önünde saygın bir Teşekkür listesi yayımladı KARATEPE’ye Katkıları nedeniyle sağolsunlar.

 

TARİHİ KARATEPE GÖRÜCÜLERİN ZİYARETİNDE

 

Cennet vatan ülkemizi olduğu gibi Bölgemiz adına da  Müthiş bir başarıydı geçicide olsa UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici listesinde Tarihi KARATEPE’ nin bulunması.

Ve aradan geçen malum Pandemi süreci sıkıntısı ve nihayet  günler sonra da olsa hafif rahatlamalarla birlikte  tarihi KARATEPE arzulandığı gibi seçkin görücülerimizin ziyaretine mazhar oldu.

GELECEK ADINA UMUTLAR YÜKSEK. GAZİANTEP VALİSİ VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OSMANİYE VALİMİZİN MİSAFİRPERVERLİĞİNDE KARATEPE’Yİ ZİYARET ETTİ

 

Bakan Payeli G.Antep Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma ŞAHİN Hanımefendi, beraberinde G.Antep Valimiz Davut GÜL ile birlikte; Osmaniye Valimiz Adanalı hemşerimiz gurur kaynağımız Dr.Erdinç YILMAZ’ ın ev sahipliğinde 'ın UNESCO Dünya Tarihi Geçici Miras Listesine Alınan Tarihi Aslantaş Açık Hava Müzemiz KARATEPE’ye gelerek ziyarette bulundular. Bu arada ziyarete bölgemizin antmış seçilmiş bazı ayrıcalıklı konuya müdahil isimleri de iştirak ettiler.

Bu ayrıcalıklı etkili ziyaretten çıkan en önemli sonuç gelecek adına hepimiz için yarınlardan önemle umut;

“Karatepe Aslantaş Milli Parkı UNESCO Dünya Kültür Mirası kalıcı listesine girecek.” İnşallah diyor tüm değerleri bir kez daha Karatepe’ nin asil listeye alınması için tanıtıma mücadeleye davet ediyoruz.

“İŞİMİZ & AŞKIMIZ

          KARATE…”

Usta Haberci Yaşar Kara GÜNAYDIN Adana Gazetesi Okurları ve YANKI Müdavimleri İçin

Türkiye Karate Federasyonu  Başkan Adayı

Av.Dr. Aslan Abit UĞUZ’ u  Kaleme Aldı.

Önemli Ayrıntıları merak ediyorsanız 10 Temmuz 2020 Cuma günü gazetemizde bayiinizden almayı okumayı okutmayı ve paylaşmayı lütfen ihmal etmeyiniz. Unutmayın Biz Sizler İçin Varız…

Yaşar KARA - Derin düşünce ve haber portalı - Habercilite 47.Yıl
Sitemizde yayınlanan materyallerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yaşar KARA © 2006-2018
YÖNETİM PANELİ