Yaşar KARA-YANKI'da GÜNAYDIN Adana Gazetesi İçin Yazdı ADANA'MIZIN YENİ MÜLK-İ AMİRİ "SÜLEYMAN ELBAN" VE YENİ ATANAN SEÇKİN DEĞERLERİ "TÜM DONANIMLARIYLA HİZMETE HAZIR…" 22.06.2020

https://www.gunaydingazetesi.com.tr/yazarlar/yasar-kara/adanamizin-yeni-mulk-i-amiri-suleyman-elban-ve-yeni-atanan-seckin-degerleri-tum-donanimlariyla-hizmete-hazir/8149/

https://www.gunaydingazetesi.com.tr/gazete-arsiv/22-haziran-2020-gunaydin-gazetesi/1794/sayfa/5/

Yaşar KARA-YANKI'da GÜNAYDIN Adana Gazetesi İçin Yazdı

*** Adana donanımlı ve yepyeni seçkin makam sahipleriyle adeta yenileniyor. Adana Valimiz Süleyman ELBAN, Başsavcımız Bilal GÜMÜŞ, Adana İdare Mahkemesi Başkanımız Sedat KOÇ ve Emniyet Müdürümüz Doğan İNCİ; bundan böyle başarılı çalışmalarına değerli görevlerine  memleketimiz Adana’da devam edecekler. YANKI köşem vasıtasıyla biz buna Adanalıların ağzıyla;  “Kent olarak Yenileniyoruz dersek tam isabet etmiş oluruz” diyoruz…

ADANA'MIZIN YENİ MÜLK-İ AMİRİ "SÜLEYMAN ELBAN" VE YENİ ATANAN SEÇKİN DEĞERLERİ "TÜM DONANIMLARIYLA HİZMETE HAZIR…"

 

Öteden beri çok sevdiğim sözdür “Rönesans…” Dolayısıyla; Yenilik, yenilenme, değişim; ideolojinin tam vurgusuyla DEVRİM…

Adana’da da aynen böyle bir gelişme yaşıyoruz bireyi olmaktan şeref duyduğumuz Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin 100.Yılına ramak kala… Bunu dileyen kabul eder dileyen etmez Büyük Türk Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün biz gelecek kuşaklara önemle miras olarak bıraktığı ve gelecek adına hedef olarak gösterdiği MUASIR medeniyetin ta kendisi olmaya amade Yarınların yöneticileri şimdi iş başında icra noktasında.

GÜNAYDIN ADANA’DA YANKI OLARAK GURURLUYUZ NE YAZARSAK İSABETTİZ ŞÜKÜR

İşte tamda bu noktada;  aylar önce bugünleri görerek tam 6 ay 29 gün önce bir başka ifadeyle tam 211 gün önce 25 Kasım 2019 Pazartesi tarihli GÜNAYDIN Adana Gazetemiz de köşem YANKI’ da şöyle yazmıştım;

7 AY 2 GÜN ÖNCE YAZMIŞIZ

Gelecek adına, ATİ olarak 2023; bir başka ifadeyle, uğruna can fedamız, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin 100 üncü yıldönümü Hedef olarak seçilince; Seçicilikte SEÇİCİ Makam maksimum değerlere önemle dikkate alıyor.
Çünkü 100.Yılına damga vurulacak hedefteki amaç;
Muasır Medeniyet,
Uzay Çağ,
Sipertink Çağ,
Bilişim,Bilim ve Teknoloji Çağ yakalamak.
Tam ifadeyle Kuruculuğunu, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve Silah arkadaşlarının, ayrımsız asil milletimizle bir bütün olarak kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin 100. Yılında Türkiye RÖNESANSI yakalamış bir dünya ülkesi, evrensel olarak dünya ülkeleri sıralamasında ki öncülük adına müreffehlik adına yerini alması için şimdiden hedefe kilitlenme gayretleri uygulamaya geçiliyor.
Bütün bunları bir bir sıraladığımızda;
Gelişmeleri irdelediğimizde içinde bulunduğumuz 2019 yılına dair 36 ya da 37 gün sonra gireceğimiz 2020 yılı için çalışmaların 2019’un bitimine ramak kala Başkent kaynaklı çalışmalara önemli dikkatlerinizi çekmek istiyorum YANKI farklılığıyla.
Bunun adı Bürokratik çarktan tutun siyasetin yarınki seçilmişlik adına HATA yapılmaması için ATAMALAR önemli bir MERHALENİN işaretini oluşturuyor.
Elbette, GÜÇ dengesi adına İKTİDAR bunu yaparda, Ana Muhalefetin, Muhalefetin yarınlara yönelik İMZA atmak adına KONTRAATAKLARI olmaz mı?
Elbette Ani Akınlar G ÜÇ dengesinin manevrasına göre ALTERNATİFLİK adına seyir mailinde. Uygulama için A-B-C gibi her sektöre yönelik gelişmeler-girişimler adeta bir TETİKLEMEYE bağlı. Tipik bir başka ifadeyle Domino örneği… Bu kısmını şimdilik siz saygıdeğer YANKI müdavimlerine Ağızlarda Bir Tutam BAL olarak bırakalım.
Daha Yarınlara Zaman var.
Vakit var.
Ama SIRA GELDİ bilesiniz. Ve bu nedenle de HATA’ ya meal yok…”

ZORUNLU RÖTARLAR ATAMALARI GECİKTİRDİ

Yazdığımız gibi atamalar Müstesna-i makamlarca gerçekleşti. Gecikmeler rötarlar kısmı ise; 2020 yılına girdiğimiz ilk günlerde İdlib’de vermiş olduğumuz Şehitlerimizden, Elazığ Depremine, Doğuda ki ÇIĞ olaylarına; pek tabi ardından tüm Dünya ile birlikte bizde başlayan KORONA VİRÜSÜ süresi derken atamalar görevlendirmeler Değişimler günümüze kadar uzadı.

Ama, gelecek adına Devletimizde Rötar olur ama devamlılık esastır anlayışıyla arzulanan atamalar gerçekleşti ve Adana bundan dolayı çok önemli gelişmelere değişimlere nihayet kavuşuyor düşüncesindeyiz.

ATANAN KIYMETLERİMİZE BAŞARILAR DİLİYORUZ

Tam da bu nokta;
Adana donanımlı ve yepyeni seçkin makam sahipleriyle adeta yenileniyor dersek eksiklik etmiş olmayız. Çünkü;  Adana’da çok önemli atamalar gerçekleşti; kendi alanlarında çok önemli çalışmalarıyla bıraktıkları izlerle, hizmetlerle, verdikleri isabetli kararlarla, önemli uygulamalarla cennet vatan ülkemiz Türkiye’de isimlerinden önemle söz ettiren değerlerden; Adana’mızın yeni Mülk-i Amiri Valimiz Ağrı’dan Süleyman ELBAN, Başsavcımız Bilal GÜMÜŞ Kırşehir’den, Adana İdare Mahkemesi Başkanımız Sedat KOÇ Gaziantep’ten ve Emniyet Müdürümüz Doğan İNCİ  K.Maraş vilayetimizden Memleketimiz Adana’ya gelerek  bundan böyle başarılı çalışmalarına değerli görevlerine  burada devam edecekler. YANKI köşem vasıtasıyla biz buna Adanalıların ağzıyla;  “Kent olarak Yenileniyoruz dersek tam isabet etmiş oluruz” diyor ve bir birinden değerli seçkin ve çok önemsediğimiz kıymetlere yeni başladıkları ve başlayacakları görevlerinde Adana Halkı adına Kentimize hoş geldiniz dilekleriyle başarılar temennimizi iletiyoruz.

“NİL İNCİ VARMIŞ” IN KARNE SEVİNCİ…

Dünyalar tatlısı, güzeller güzeli, paklar pakı, çalışkanlar çalışkanı; İlkokul 1 inci sınıftan 2 inci sınıfa geçen 7 yaşında ki yeğenimiz; Nil İnci VARMIŞ önceki gün Sınıf geçme Karnesini aldı ve çok sevindi. Bu sevincini de önce Annesi Çocuk Psikiyatri Dr. Dilek VARMIŞ ve Babası Ortopedist Dr. Hasan Orkun VARMIŞ ile; sonra da Baba Annesi KA-VAK Adana Şube  Başkanı Emine VARMIŞ ve Büyük Babası Mali Müşavir Mustafa VARMIŞ ile paylaştı. Tabi ki de; Büyüklerinden kocaman öpücükle kutlama ve tebriklerin alan Nil İNCİ VARMIŞ’ ı bizlerde darısı yarınlarda daha büyük başarılara temennisiyle kutluyor ve kocaman kutlama busemizi gönderiyoruz…

 

 

Yaşar KARA - Derin düşünce ve haber portalı - Habercilite 47.Yıl
Sitemizde yayınlanan materyallerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yaşar KARA © 2006-2018
YÖNETİM PANELİ