Yaşar KARA-YANKI'da GÜNAYDIN Adana Gazetesi İçin Yazdı JANDARMAMIZ 181 YAŞINDA… 15.06.2020

https://www.gunaydingazetesi.com.tr/yazarlar/yasar-kara/jandarmamiz-181-yasinda/8136/

https://www.gunaydingazetesi.com.tr/gazete-arsiv/15-haziran-2020-gunaydin-gazetesi/1791/sayfa/5/

Yaşar KARA-YANKI'da GÜNAYDIN Adana Gazetesi İçin Yazdı

*** TSK büyük bir azim ve kararlılıkla İçte dışta silahlı bölücü teröristlere art arda yaptığı seri operasyonlarla göz açtırmıyor. Ve; Kuruluşu tarihin derinliklerine dayanan Asayişimizin devasa kuruluşu;

JANDARMAMIZ 181 YAŞINDA…

Rahmana hamdolsun, daima en içten duygu ve düşüncelerimizle, dediğimiz-yazdığımız ve yorumladığımız gibi; Allah devletimize zeval vermesin ve Peygamber ocağımız deyip  bildiğimiz, gözbebeğimiz Türk Silahlı Kuvvetlerimize, güvenlik güçlerimize  güç kuvvet ve her zaman olduğu gibi de güç kuvvet versin. Silahlı bölücü terör örgütlerine karşı gerek içte ve gerekse dışta verilen amansız mücadeleyi; devletimizin onurlu başarılı azim ve kararlılıkla devam ettirdiği, önemli sonuçlar elde edilen çeşitli operasyonlardan, en sıcak gelişmeleri kamuoyunu bilgilendirme de sorumlu habercilik adına  sizlere YANKI farklılığıyla aynen aktarıyoruz.

ÖNCE KUTLAMA JANDARMAMIZ 181 YAŞINDA                                                                              

 İçişleri Bakanımız Süleyman SOYLU’dan duygulandıran kısa ama anlamlı tebrik sözleri;  “Dağlarda rüzgar soğuktur, bıçak gibidir… Ama bayrağınızı dalgalandırır ya, seversiniz. Kendi sesiniz size yalnızlığı yankılar… Ama şehitler vardır ya, yalnız değilsiniz.” Diyor ve ekliyor Kardeşim Kıymetli değer; Jandarma Teşkilatımızın 181.Kuruluş Yıldönümü Kutlu Olsun.

Yayın alanımızın-bölgemizin  etkili  günlük basın-yayın kuruluşu GÜNAYDIN Adana Gazetemizin Siz Saygıdeğer Okurları ve YANKI köşemizin seçkin müdavimlerini temsilen; Asayişimizin devasa kuruluşu olan Jandarma Genel Komutanlığı Teşkilatımızın 14 Haziran kuruluşunun 181 inci yıldönümü. Dolayısıyla Jandarma Teşkilatımızın bu anlamlı gününü kutlarken, görev yapan tüm personeline saygı sevgi dolu duygularımızla selamlıyoruz.

BOMBA UZMANLARIMIZ LİBYA’DA TEMİZLİKTE!

Darbeci General Hafter’in Libya’da işgal ettiği bölgelerin kurtarılmasıyla birlikte bomba imha uzmanlarımız da huzur ve güven ortamını sağlamak, sivillerin evlerine dönüşlerini kolaylaştırmak için tuzaklanmış mayın ve EYP’leri temizlemeye başladı.

TERÖR OPERASYONLARINDA BAZI BÖLGELERE DAİR AYRINTILAR

 

Terör örgütü PKK/YPG’li teröristler, Barış Pınarı bölgesinde anti-tank mayını tuzakladıkları bir tarlayı ateşe verdi.Sivilleri, Mehmetçiğimizi ve yerel güvenlik güçlerini hedef almak için tarlaya tuzaklanan mayın ise patlamadan tespit edilerek imha edildi. Keşif, gözetleme ve devriye faaliyetlerini aralıksız sürdüren Hudut Birliklerimiz, Hakkâri, Van ve Hatay hudut hatlarında yaptıkları arama tarama faaliyetleri sonucunda; 75 adet tüfek, 385 adet tarım ilacı ve 2721 paket kaçak sigara ele geçirdi.

6 TERÖRİST GÖZALTINA ALINIRKEN  ÇOK SAYIDA  TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ VE 2 TERÖRİST SİLAHIYLA BİRLİKTE TESLİM OLDU

Irak kuzeyindeki Zap ve Avaşin-Basyan bölgelerinde keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen 2 PKK'lı terörist, düzenlenen hava harekâtlarıyla etkisiz hale getirildi. En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar operasyonlara devam edilecek!Terör örgütü PKK/YPG’nin huzur ve güven ortamını bozmaya dönük yeni sızma ve saldırı girişimleri önlendi. Barış Pınarı bölgesinde 3 PKK/YPG’li terörist, Kahraman Komandolarımız tarafından etkisiz hale getirildi.

Terör örgütü PKK/YPG’nin huzur ve güven ortamını bozmaya dönük terör faaliyetlerini önlemek maksadıyla icra edilen operasyonlarda; Fırat Kalkanı bölgesinde 1, Zeytin Dalı bölgesinde 6 PKK/YPG'li terörist gözaltına alındı.

Azimliyiz, kararlıyız! Terör örgütü PKK’nın Irak kuzeyindeki inlerini yerle bir etmeye devam ediyoruz. Zap ve Haftanin bölgelerinde keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen 8 PKK'lı terörist daha ani hava harekâtlarıyla etkisiz hale getirildi.

Kahraman Komandolarımızın kararlı operasyonları sonucunda köşeye sıkışan terör örgütü PKK’nın bir hain planı daha bozuldu. Hakkâri Çukurca’da uzaktan kumandalı olarak RPG-7 roket başlığı ve C4 plastik patlayıcılarla güçlendirilmiş 2 adet EYP, METİ timlerimizce imha edildi.

Şırnak/Beytüşşebap kırsalına düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzii, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş; üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları çeşitli keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı en az iki terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Hakkari/Çukurca kırsalında icra edilen operasyonda tespit edilen dört adet el yapımı patlayıcı madde imha edilmiştir. Kararlı operasyonlarımız neticesinde PKK’lı teröristler teslim olmaya devam ediyor. Suriye kuzeyinden kaçan 1 PKK/YPG’li terörist Nusaybin’de hudut karakolumuza, Irak kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan 1 PKK’lı terörist de Silopi’de güvenlik güçlerine teslim oldu.

 Diyarbakır/Silvan ve Şırnak/Silopi kırsallarında icra edilen operasyonlarda bölücü terör örgütü mensubu silahlı dört terörist etkisiz hale getirilmiştir.Hakkari/Çukurca kırsalında icra edilen operasyonda bir adet el yapımı patlayıcı madde düzeneği tespit edilerek imha edilmiştir.Elazığ/Arıcak kırsalında icra edilen operasyonda çıkan çatışmada bölücü terör örgütü mensubu silahlı iki terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Bitlis/Tatvan kırsalına düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzii, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş; üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları çeşitli keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı en az iki terörist etkisiz hale getirilmiştir.

IĞDIR’DA ROKETATAR

Iğdır/Gökay'da icra edilen hava destekli operasyon ile bölücü terör örgütü mensubu silahlı dört terörist etkisiz hale getirilmiş; iki adet M-16 piyade tüfeği, iki adet Kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet RPG-7 roketatar ve dört adet roketi, muhtelif sayıda el bombası, bir adet aksiyon kamerası, bir adet cep bilgisayarı, dört adet tablet bilgisayar, çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

Hudut Birliklerimizce İran hudut hattında tespit edilen 4 PKK’lı terörist, Kahraman Komandolarımız tarafından SİHA’larımızın da destek verdiği başarılı bir operasyon ile etkisiz hale getirildi.

Kahraman komandolarımızın Hakkâri/Çukurca bölgesinde icra ettikleri kararlı operasyonlar sonucu PKK’lı teröristlerin terk etmek zorunda kaldığı bir mağarada; 1 EYP, 266 Dragunov keskin niş. tf. mühimmatı ve yaşam malzemeleri ele geçirildi.

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­------------------------------------------------------------

Dr. Polyanna Succi ile 26.Evlilik Yıldönümümüz Yarın

Saygıdeğer Eşim Hayat arkadaşım Analiz Uzmanı Psikolog Dr.Polyanna Succi KARA Hanımefendi ile yıllara dayalı Mutlu Huzurlu ve Sevgi yüklü Evliliğimizin 16 Haziran 2020 itibarıyla 26 ıncı Yılına gireceğiz. Dostlarımızla YANKI aracılığıyla paylaşabilmenin onur ve gurunu yaşıyoruz seven dostlarımıza selam olsun.(Yaşar KARA)

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­-------------------------------------------

 

Yaşar KARA - Derin düşünce ve haber portalı - Habercilite 47.Yıl
Sitemizde yayınlanan materyallerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yaşar KARA © 2006-2018
YÖNETİM PANELİ